Kontakta oss

Huvudkontor Hinz

Hinz Försäljnings AB

Box 825
781 28 BORLÄNGE
Sweden

Tel +46 (0)10- 130 60 00
Fax +46 (0)243-23 37 90

Observera att vi ej kan ta emot sms på 010-nummer

Besöksadress:

Tunavägen 296
781 73 Borlänge

Visa på karta

Distriktskarta

Distriktskarta

Hinz Försäljnings AB Göteborg

Exportgatan 57 A
SE-422 46 HISINGS BACKA
Sverige

Tel: +46 (0)10-130 61 20
Fax: +46 (0)31-58 25 16

Visa på karta

 

Hinz Försäljnings AB Malmö

Sofiedalsvägen 11
238 37 Oxie

Tel: +46 (0)10-130 61 40

Visa på karta

 

 

 

Hinz Försäljnings AB Kallhäll

Solbackavägen 2
SE-177 71 JÄRFÄLLA
Sweden

Tel: +46 (0)10-130 61 60
Besöksadress: 
Solbackavägen 2
177 71 Järfälla
STOCKHOLM

Visa på karta

 

Hinz Försäljnings AB Segeltorp

Box 6035
SE-141 06 KUNGENS KURVA
Sweden

Tel: +46 (0) 10-130 61 00
Fax: +46 (0)8-646 43 75

Besöksadress:
Källängsvägen 5
141 71 SEGELTORP
STOCKHOLM

Visa på karta

 

Hinz Försäljnings AB

Box 825
SE-781 28 Borlänge
Sweden

Tel: +46 (0)10- 130 60 00
Fax: +46 (0)243-23 37 90

Besöksadress:
Tunavägen 296, 781 73 Borlänge

Ledning

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Magnus Rosberg
VD

010-130 60 67magnus.rosberg@hinz.se

Magnus Hinz vice VD Hinz Försäljnings AB
Magnus Hinz
vice VD

010-130 60 01070-567 77 67 magnus.hinz@hinz.se

Administration/Ekonomi

Håkan Nilsson Hinz Försäljnings AB
Håkan Nilsson
Ekonomichef

010-130 60 62hakan.nilsson@hinz.se

Linda Viklund Hinz Försäljnings AB
Linda Viklund
Ekonomi

010-130 60 60linda.viklund@hinz.se

Maria Berglund Hinz Försäljnings AB
Maria Berglund
Ekonomi

010-130 60 61maria.berglund@hinz.se

Fredrik Prosén Hinz Försäljnings AB
Fredrik Prosén
Reception

010-130 60 00 fredrik.prosen@hinz.se

Försäljning

Distriktskarta
Distriktsindelning

Magnus Hinz vice VD Hinz Försäljnings AB
Magnus Hinz
vice VD; Säljchef

010-130 60 01070-567 77 67 magnus.hinz@hinz.se

Örjan Korsgren Hinz Försäljnings AB
Örjan Korsgren
Koordinator

010-130 60 03orjan.korsgren@hinz.se

Rikard_TRYCK
Rickard Anderberg
Försäljning: Lastbilskranar och lastväxlare

010- 130 60 05rickard.anderberg@hinz.se

Rauno Forslund Hinz Försäljnings AB
Rauno Forslund
Försäljning: Skogskranar

010-130 60 04rauno.forslund@hinz.se

MATS HALLBERG 1520
Mats Hallberg
Försäljning: Lastbilskranar och lastväxlare

010-130 60 07mats.hallberg@hinz.se

Magnus Norström Hinz Försäljnings AB
Thomas Norström
Försäljning: Marinkranar

010-130 60 02thomas.norstrom@hinz.se

Bo Hamfeldt Hinz Försäljnings AB
Bo Hamfeldt
Försäljning: Lastbilskranar och lastväxlare

010-130 60 06bo.hamfeldt@hinz.se

Ulrik Larsson Hinz Försäljnings AB
Ulrik Larsson
Försäljning: Skogskranar, lastbilskranar och lastväxlare

010-130 60 10ulrik.larsson@hinz.se

Kenneth-138x184
Kenneth Högblom
Försäljning: Lastbilskranar och Lastväxlare

010 - 130 60 08kenneth.hogblom@hinz.se

Servicemarknadschef

Hinz, Tord Lindblom
Tord Lindblom
Servicemarknadschef

010-130 60 66tord.lindblom@hinz.se

Transport

Peter Nordh Hinz Försäljnings AB
Peter Nordh
Logistik/Transporter

010-130 60 64peter.nordh@hinz.se

Inköp/Lager/Reservdelar

Johan Andersson Hinz Försäljnings AB
Johan Andersson
Chef Lager/Reservdelar - Inköpsansvarig

010-130 60 65johan.andersson@hinz.se

Hinz, Stefan Sundberg
Stefan Sundberg
Ordermottagare

Order: 010-130 60 40stefan.sundberg@hinz.se

Ola Jansson Hinz Försäljnings AB
Ola Jansson
Ordermottagare

Order: 010-130 60 40ola.jansson@hinz.se

Erik Hållestam Hinz Försäljnings AB
Erik Hållestam
Ordermottagare/ Inköp

010-130 60 40 erik.hallestam@hinz.se

angelica-liten
Angelica Westerholm
Lagerpersonal

angelica.westerholm@hinz.se

admin-ajax
Robin Jonsson
Lagerpersonal

robin.jonsson@hinz.se

Teknisk Support

Jan Viklund
Jan Viklund
Support

jan.viklund@hinz.se

Jouni Fridén
Jouni Fridén
Support

jouni.friden@hinz.se

Urban Axelsson
Urban Axelsson
Support

urban.axelsson@hinz.se

Peter Svensson Hinz Försäljnings AB
Peter Svensson
Support

peter.svensson@hinz.se

Kjell_Thenander
Kjell Thenander
Utbildningsansvarig

kjell.thenander@hinz.se

Hans Johansson_2
Hans Johansson
Partnerstandard

hans.johansson@hinz.se

Garanti, Service- och Reparationsavtal

Peter Gustafsson
Peter Gustafsson
Chef Garanti & Serviceavtal

peter.gustafsson@hinz.se

Joakim Nordh Hinz Försäljnings AB
Joakim Nordh
Garantihandläggare

joakim.nordh@hinz.se

Erik Hedberg Hinz Försäljnings AB
Erik Hedberg
Garantihandläggare

010 - 130 60 31erik.hedberg@hinz.se

petra
Petra Backlund
Garantihandläggare

010-130 60 63petra.backlund@hinz.se

Peter Nordh Hinz Försäljnings AB
Peter Nordh
Serviceavtal

010-130 60 64peter.nordh@hinz.se

Verkstad

Nils Erik Johansson Hinz Försäljnings AB
Nils Erik Johansson
Verkmästare

Bokning: 010-130 60 70Direkt: 010-130 60 71nils-erik.johansson@hinz.se

Karin Zinders Hinz Försäljnings AB
Karin Zinders
Administration

010-130 60 72karin.zinders@hinz.se

Sven Olsson Hinz Försäljnings AB
Sven Olsson
Vice Verkmästare

010-130 60 73sven.olsson@hinz.se

Jimmy Johansson Hinz Försäljnings AB
Jimmy Johansson
Mekaniker

jimmy.johansson@hinz.se

Klas Axelsson Hinz Försäljnings AB
Klas Axelsson
Mekaniker

klas.axelsson@hinz.se

Kuisma Rantala
Kuisma Rantala
Mekaniker

kuisma.rantala@hinz.se

Paul Herrdahl
Paul Herrdahl
Mekaniker

paul.herrdahl@hinz.se

Hinz Försäljnings AB Segeltorp

Kalle Nyberg
Kalle Nyberg
Mekaniker

010 - 130 61 00kalle.nyberg@hinz.se

JONAS BERG
Jonas Berg
Mekaniker

jonas.berg@hinz.se

Andreas Widing
Andreas Widing
Mekaniker

andreas.widing@hinz.se

Thomas Lind
Thomas Lind
Mekaniker

thomas.lind@hinz.se

Torbjörn Meiner Hinz Försäljnings AB Segeltorp
Torbjörn Mejner
Mekaniker

torbjorn.mejner@hinz.se

Hinz Försäljnings AB Kallhäll

Robert Freund Hinz Försäljnings AB Kalhäll
Robert Freund
Verkmästare

Bokning: 010 - 130 61 60Direkt: 010-130 61 61robert.freund@hinz.se

Robert Berg Hinz Försäljnings AB Kalhåll
Robert Andersen
vice Verkmästare, Reservdelar

010 - 130 61 62robert.andersen@hinz.se

Julian
Julian Sassi
Mekaniker

julian.sassi@hinz.se

Ramesh
Ramesh Pawar
Mekaniker

ramesh.pawar@hinz.se

DAVID NORRMYR
David Norrmyr
Mekaniker

david.norrmyr@hinz.se

DANIEL NORDIN
Daniel Nordin
Mekaniker

daniel.nordin@hinz.se

Hinz Försäljnings AB Malmö

robinh
Robin Hägg
Platsansvarig

010-130 60 45robin.hagg@hinz.se

dw
Daniel Wikander
vice Verkmästare

Bokning : 010-130 61 40Direkt: 010-130 61 42daniel.wikander@hinz.se

mikaeljoh
Mikael Johansson
Mekaniker

mikael.johansson@hinz.se

Rikard_TRYCK
Rickard Anderberg
Försäljning: Lastbilskranar och lastväxlare

010- 130 60 05rickard.anderberg@hinz.se

Simon Johansson
Simon Johansson
Mekaniker

simon.johansson@hinz.se

Hinz Försäljnings AB Göteborg

Fotograf
Anders Blomquist
Verkmästare

010-130 61 22anders.blomquist@hinz.se

Efrain Depaz Depaz Hinz Försäljnings AB Göteborg
Efrain Depaz Depaz
vice Verkmästare

010-130 61 23Efrain.DepazDepaz@hinz.se

Marlene Hamfeldt Hinz Försäljnings AB Göteborg
Marlene Hamfeldt
Administration

010-130 61 21marlene.hamfeldt@hinz.se

Magnus Wiklund Hinz Försäljnings AB Götebprg
Magnus Viklund
Elektriker/Tekniker

magnus.viklund@hinz.se

Fotograf
Davidh Lundström
Mekaniker

davidh.lundstrom@hinz.se

Jan-Åke Henriksson Hinz Försäljnings AB Göteborg
Jan-Åke Henriksson
Mekaniker

jan-ake.henríksson@hinz.se

Peter Svensson Hinz Försäljnings AB
Peter Svensson
Support

peter.svensson@hinz.se

Bo Hamfeldt Hinz Försäljnings AB
Bo Hamfeldt
Försäljning: Lastbilskranar och lastväxlare

010-130 60 06bo.hamfeldt@hinz.se